Opieka nie tylko medyczna

Data dodania: 25 maj 2015 80

Pacjenci Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej mają zapewnioną nie tylko fachową opiekę medyczną i wsparcie psychologa ale także mogą korzystać z posługi duszpasterskiej, którą  pełni ksiądz kapelan Edward Mazgaj z rzymskokatolickiej parafii pod wezwaniem  św. Mikołaja (Plac Św. Mikołaja 16).

Ksiądz Edward Mazgaj funkcję kapelana w naszym szpitalu pełni od 1994 roku czyli już 21 lat. Jego duszpasterska posługa to nie tylko udzielanie chorym Sakramentów Świętych oraz wspólna z nimi modlitwa lecz również ciepłe rozmowy z tymi pacjentami i rodzicami, którzy takiej rozmowy potrzebują. Nie licząc wtorków, ksiądz kapelan odwiedza szpital w każdy dzień z reguły około godziny 14.00, a w niedziele i święta w godzinach przedpołudniowych. Kiedy sytuacja tego wymaga, pojawia się on w szpitalu także na wezwania. W razie potrzeby z księdzem kapelanem można się skontaktować telefonicznie - pod numerem parafii: 33 8292 600 lub komórkowym: 607 157 742. Dodajmy, że z posługi duszpasterskiej księdza Edwarda Mazgaja  korzystają nie tylko mali pacjenci ale także ich rodzice oraz personel naszego szpitala. - Na podstawie mojego doświadczenia mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że funkcja kapelana szpitalnego jest naprawdę potrzebna. Często widzę bowiem, że zarówno mali pacjenci jak i ich rodzice  czekają na moją wizytę i autentycznie się cieszą, kiedy do nich przychodzę. Oczywiście nikomu się nie narzucam i jeśli ktoś nie chce spotkania ze mną, to szanuję jego wolę - mówi ksiądz Edward Mazgaj.

W Szpitalu Pediatrycznym jest także kaplica (na parterze głównego budynku), w której w niedziele i święta Msze Św. odprawiane są o godzinie 7.15.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl