Większy komfort rodziców

Data dodania: 08 wrz 2015 96

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej wzbogacił się o 45 nowoczesnych, rozkładanych łóżek, które poprawią komfort pobytu tym rodzicom, którzy także w nocy towarzyszą w szpitalu swoim chorym dzieciom. Nowy sprzęt to efekt głośnej akcji „Nie wypada nie pomagać” zorganizowanej przez bielszczankę Monikę Jaskólską.

-Przez cały czas czułam ogromne zainteresowanie i wsparcie olbrzymiej rzeszy ludzi, którym jeszcze raz serdecznie dziękuję. Satysfakcja z pięknego finału tej akcji jest tak ogromna, że nie ukrywam, iż wzruszenie chwilami odbiera mi mowę. Bo jak nie cieszyć się widząc, iż te tak potrzebne w szpitalu łóżka są na miejscu i mogą służyć rodzicom – mówi Monika Jaskólska, inicjatorka akcji „Nie wypada nie pomagać”, w ramach której zbierano fundusze na zakup rozkładanych łóżek dla Szpitala Pediatrycznego. Teraz będą z nich korzystać ci rodzice, którzy także nocami towarzyszą  chorym dzieciom w szpitalu. Akcja „Nie wypada nie pomagać”  przyniosła rewelacyjny efekt – zebrano blisko 50 tysięcy zł! -Nie tylko u nas, ale praktycznie we wszystkich szpitalach pediatrycznych  w kraju jest problem rodziców spędzających czas, a szczególnie noce, ze swoimi dziećmi. Bo między innymi z przyczyn finansowych szpitale nie są w stanie zabezpieczyć ich pobytu u siebie przez całą dobę. Stąd akcję pani Moniki Jaskólskiej mogę ocenić jako wyjątkowo cenną i trafioną, bo dzięki niej nasz szpital dysponuje teraz czterdziestoma pięcioma nowoczesnymi, rozkładanymi łózkami dla rodziców, które w ciągu dnia służą jako fotele i wówczas zajmują znacznie mniej miejsca – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, który jednocześnie wyjaśnia, dlaczego od chwili zebrania pieniędzy w ramach akcji „Nie wypada nie pomagać” do momentu pojawienia się łóżek w kierowanej przez niego placówce medycznej, musiało minąć kilka miesięcy. - Jesteśmy podmiotem publicznym i zakup tego sprzętu musiał być przeprowadzony w drodze przetargu co wiąże się z dość czasochłonną procedurą – mówi Ryszard Odrzywołek.

W poniedziałek, 7 września, nowe, rozkładane łóżka rozstały rozdzielone między oddziały Szpitala Pediatrycznego, a potem do poszczególnych sal, w czym jako wolontariusz uczestniczył Piotr Kupicha z zespołu Feel, który także wystąpił podczas charytatywnego balu wieńczącego zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Nie wypada nie pomagać”. Szczególnie nastoletni pacjenci szpitala wizytę tak znanego gościa przyjęli z wielką radością. A rodzice, którzy mieli już okazję wypróbować nowe łóżka podkreślają, że są one wygodne i praktyczne. Bo łatwo się je rozkłada, a w razie potrzeby ich transport w inne miejsce nie sprawia większej trudności. - Dzieci w szpitalu zawsze przeżywają traumę. Kiedy mają możliwość przebywać wraz z rodzicami, to stawianie diagnozy, leczenie i rehabilitacja są zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Tak więc bardzo cieszymy się z faktu, że z inicjatywy pani Moniki Jaskólskiej była możliwość zakupienia sprzętu, który bardzo poprawi rodzicom komfort przebywania z dziećmi w Szpitalu Pediatrycznym – mówi Małgorzata Szwed, prezes wspierającej dziecięcy szpital Fundacji „Razem dla Dzieci”. 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl